MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Blomsterlåda 17132372

nr 1713 2372

Hans-Agne Jakobsson

(1919-2009), Sverige

Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Koppar / metall. Length: 67 cm, width: 42 cm, height: 50 cm, saknar en fotknopp, wear, löst galler med skador.

Blomsterlåda, Koppar / metall. Längd: 67 cm. Djup: 42 cm, höjd: 50 cm

Condition: saknar en fotknopp, slitage, löst galler med skador

Hans-Agne Jakobsson, born 1919, dead 2009, Swedish designer.

1000

SEK 800

Monday July 14 2025
at 20:10:25

  • Artist/Designer

Hans-Agne Jakobsson

Read more about Hans-Agne Jakobsson